Здоров'я малюків



АЛЕРГІЯ


Алергія - це неприродний відповідь організму на речовину, найчастіше абсолютно нешкідливе для більшості дітей. Якщо у дитини відмічається алергія на якусь речовину, контакт з яким стався в результаті вдихання, проковтування, дотику або впровадження в шкіру, воно викликає незвичайну реакцію.

В основному дитячі алергії - не більш ніж прикрі дрібниці, але іноді вони можуть стати причиною хвороби, бути виключно небезпечними і навіть становити загрозу життю дитини. Для батьків і для тих, хто доглядає за дітьми, дуже важливо знати про цих відмінностях.

Потрібно пам'ятати про два фактори. Перший: якщо у вас у дитинстві була алергія, ймовірно, і у вашої дитини з'явиться алергія до чого-небудь. Другий: ваша дитина спокійнісінько може здобувати що-небудь на зразок антибіотика або неодноразово торкатися до якогось рослині, але раптом ні з того ні з сього видасть на них алергічну реакцію. Вона завжди своєрідна, і якщо схоже на те, що у вашої дитини вона розвинулася, то, мабуть, ТАК ВОНО І Є, хай навіть раніше нічого схожого не було.

Існують десятки типів реакцій на десятки різних алергенів (речовин, до яких у дитини може бути алергія). Нижче наведено приклади, які потребують проведення заходів невідкладної допомоги.

Якщо дитина з'їла або проковтнув щось, що рішуче не сподобалося його організму, очевидно, протягом кількох наступних годин його буде нудити (див. главу 23 отруєннях). Якщо у нього алергія на цю речовину, то реакція може настати набагато швидше.

Припустимо, дитина приймає ліки, той же пеніцилін, і у нього виявляються алергічні симптоми. Ви повинні негайно припинити курс незважаючи на те, що було рекомендовано продовжувати його до кінця. Зателефонуйте і поговоріть з лікарем, повідомивши йому, що" ви вже зробили, і прислухайтеся до того, що він підкаже.

(Завжди радьтеся зі своїм лікарем щодо можливих наслідків прийому ліків, які він хоче призначити дитині, - особливо якщо у того раніше спостерігалися алергічні реакції на щось або є ознаки екземи або астми.)
ЯКИХОСЬ ОЗНАК ОЧІКУВАТИ

Все може початися з свербіння на губах або свербіж по всьому тілу.

У дитини можуть з'явитися слабо виражена висип на тілі або грубі рубці і набряки на деяких, а то й на всіх частинах тіла - це називається "уртикарией" або "кропив'янкою". Таким чином організм привертає увагу до того, що йому не подобається, що знаходиться всередині або біля нього.

Можуть виникнути набряки на губах, мовою, в порожнині рота, а також на руках або перед очима.


Іноді набряки збільшуються настільки, що перекривають повітроносні шляхи і дитина може перестати дихати. Це невідкладний випадок, що вимагає медичного втручання. Дитина буде наляканий, і чим більше він наляканий, тим важче йому дихати.

Однак якщо їжа або якесь інше проковтнуте дитиною речовина починає перетравлюватися до того, як організм його відкине, реакція настає повільніше, і вона не настільки драматична, але настільки ж серйозна. Перше, на що може поскаржитися дитина, - на "коліки" (болю) в животі, нерідко на тлі нудоти, блювання або проносу. Це нагадує харчове отруєння, але тут його повинні супроводжувати і інші вищезгадані симптоми.

ПАМ'ЯТАЙТЕ - ШОК ВИГЛЯДАЄ ТАК

Обличчя дитини може стати дуже блідим або сірим

Його шкіра на дотик холодна і липка

Пульс у дитини може стати прискореним і слабким

Дитина може бути наляканим і неспокійним

Він може відчувати сильну спрагу

Він може позіхати і ловити ротом повітря

Дитина може говорити, що все крутиться

Він може втратити свідомість

ЩО РОБИТИ

Якщо язик і горло набрякають і дитині важко дихати, високо збийте йому подушки, особливо якщо у нього задишка, або самі виберіть якесь інше найбільш зручне положення. Чим йому зручніше буде, тим спокійніше він буде себе вести.

Якщо він втратить свідомість, швидко покладіть його на рівну поверхню і звільніть його повітроносні шляхи. Уважно стежте за диханням. Якщо воно зупиниться, негайно приступайте до "абетки" елементарної реанімації.

А - ПОВІТРОНОСНІ ШЛЯХИ (чи вільні вони?)

В - ДИХАННЯ (дихає дитина?)

З - ЦИРКУЛЯЦІЯ (б'ється його серце?)

Розкажіть дитині, що відбувається і що ви збираєтеся зробити. Якщо ви маєте справу з малюком, постарайтеся не показувати своєї паніки.

Подивіться, чи можете ви знайти кого-небудь, хто викликав по телефону "швидку допомогу" (див. главу 1 про підготовку і практичних радах). Якщо поруч з вами нікого немає і телефон у будинку відсутня, попросіть сусіда вам допомогти. Але пам'ятайте: не залишайте дитину одну.

Якщо вам здається, що дитину може нудити, поверніть його в положення "видужуючого".

Профілактика (попередження)

Деякі лікарі вважають, що споживання "готової їжі" - одна з причин розвитку алергічних реакцій у дітей, хоча алергія на продукти зустрічається досить рідко. Якщо у вашої дитини Є алергія на якусь конкретну їжу, він - і ви швидко про те дізнаєтеся, так як це зазвичай проявляється дуже драматично. Деяким дітям абсолютно протипоказані ракоподібні (молюски), яйця, молочні продукти, пшениця, горіхи, шоколад і ягоди - такі, як полуниця.

Якщо це моментально не стає очевидним, вам потрібно виявити, на що у вашої дитини алергічна реакція. Може бути, доцільно показати його спеціалісту по алергії, який спробує з'ясувати, який саме продукт породжує подібну проблему. Лікаря потрібно, щоб ви завели список всього, чим годуєте дитину за день. Тим точніше він і ви визначите, що ж це таке, стежачи за виникненням алергічної реакції.

Потім лікар може провести окремі прості шкірні проби (у лікарні). Вам корисно, а іноді життєво важливо знати, чи існують особливі речовини, яких треба уникати. Наприклад, якщо у вашої дитини алергія до пеніциліну, йому слід носити спеціальний браслет, щоб усім було ясно, що йому не МОЖНА давати цього ліки навіть при невідкладному стані.

Ви можете захотіти спробувати акупунктуру (голковколювання), яка в ідеальному варіанті поєднується з гомеопатією. Лікарі, які користуються цими альтернативними методами лікування, якщо у них є хороші рекомендації, часто відрізняються великою майстерністю. Акупунктура може бути дуже ефективним для деяких дітей з алергічними порушеннями і запобігти рецидивам, але результати її позначаються повільніше порівняно з результатами ортодоксальної медицини. Вони часом так само дієві, як прийом ліків, які виписує лікар; іноді набагато краще.

Кiлькiсть переглядiв: 192

Коментарi