Пам'ятка для працівників

Чек-лист: які документи є обов’язковими для вихователя

Пропонуємо короткий чек-лист з 5 документів, які обов'язкові для вихователів дитячих садків. Зможете звірити всього за хвилину, чи всі документи є у вашому саду, і намітити план робіт, якщо виявите прогалини.

1. План роботи

Робота вихователів регламентується у календарному плані. Його складають на місяць, один-два тижні чи кілька днів. Педагогічна рада дошкільного закладу його затверджує, з врахуванням:

— досвіду роботи вихователя;

— обізнаністю з вимогами програми тощо.

В плані освітньої роботи потрібно передбачити різні види діяльності:

— продуктивна праця;

— художня діяльність;

— гра;

— спілкування.

Із новачками або дітьми, які часто хворіють, необхідно проводити індивідуальну роботу. Для її планування радимо створити журнал, у якому ви буду фіксувати результати спостережень за дітьми.

Планувати освітню роботу з дітьми можна довільно. Щодо плану, його можна складати за наступними ознаками:

— режимні моменти;

— види діяльності;

— інтегровані блоки;

— освітні лінії.

Під час планування освітньої роботи радимо використовувати блочно-тематичний принцип, в основі якого є інтегрований підхід.

Перспективні плани розробляються здебільшого у формі сіток.

Роботу музичних керівників, інструкторів з фізкультури, вихователів з образотворчої діяльності й інших педагогічних працівників планують окремо для кожної вікової групи. Після чого ці плани узгоджує вихователь-методист.

Планувати освітню роботу у літній період необхідно за такими ж вимогами, що й упродовж усього навчального року. Календарному плануванню на щодень передує перспективне планування комплексів ранкової гімнастики та гімнастики після денного сну, загартувальних заходів із зазначенням назв процедур і норм загартування, форм взаємодії з батьками.

2. Журнал обліку щоденного відвідування дітьми групи

Окрім обліку щоденного відвідування й обліку загартовувальних процедур, знадобиться створити відомості про звуковимову дітей. Ці результати отримують під час обстежень, які проводять двічі на рік за участю логопеда.

Журнал необхідно вести у кожній віковій групі окремо. Вихователю потрібно щоденно підсумовувати дані про відвідування групи дітьми.

Оскільки журнал є фінансовим документом, його потрібно прошнуровувати.

3. Книга відомостей про дітей та їхніх батьків

У книзі відомостей про дітей та їхніх батьків містяться наступні складові:

— прізвище та ім’я дитини;

— прізвище та ім’я батьків або осіб, які їх замінюють;

— місце роботи;

— посада;

— номери телефонів;

— адреса проживання.

Батьки мають право не надати інформацію про місця роботи й займані посади тощо. Це конфіденційні дані.

4. Листок здоров’я дітей

Заповнювати листок здоров’я дітей у кожній віковій групі необхідно за результатами обстеження дошкільників лікарем і даними антропометричних вимірювань. У нормативно-правових документах не визначено форму його ведення, але досвід і аналіз нормативно-правових документів свідчить, найдоцільніше вносити до листка здоров’я дані:

— прізвище та ім’я дитини;

— дата народження;

— група здоров’я;

— група з фізкультури;

— діагноз;

— зріст і вага;

— група й колір маркування меблів.

+

5. Картотека дидактичних ігор і методичних розробок

Для заощадження часу на пошук необхідного матеріалу, радимо складати картотеку дидактичних ігор і методичних розробок. Картотеку можна систематизувати за наступними критеріями:

— алфавітом;

— розділами освітньої програми;

— галузями знань;

— освітніми лініями;

— темами.

Якщо правильно заповнювати лише обов’язкові документи, ви зможете уникнути рутинної паперової роботи і якомога більше часу будете присвячувати дітям. Завдання вихователя методиста – донести інформацію про обов’язкову документацію до відома вихователів та допомогти їм з’ясувати всі нюанси її заповнення.

Кiлькiсть переглядiв: 7

Коментарi