Наслідки жорстокого поводження з дітьми

/Files/images/psiholog/vyna/309422591_1716504998713126_8374158463812694707_n.jpg

Група німецьких науковців (Sibylle M. Winter,Katja Dittrich,Peggy Dörr,Judith Overfeld,Imke Moebus,Elena Murray,Gergana Karaboycheva,Christian Zimmermann,Andrea Knop,Manuel Voelkle,Sonja Entringer,Claudia Buss,John-Dylan Haynes,Elisabeth B. Binder,Christine Heim) досліджували безпосередні наслідки жорстокого поводження протягом 6 місяців на довготривале психічне здоров’я, стан розвитку та траєкторії фізичного здоров’я, оцінені протягом 2 років, у дуже маленьких дітей віком 3–5 років.

Результати мали б змусити задуматися про методи виховання кожного з батьків та педагогів.

Науковці виявили яскраво виражені, моментальні та стабільні несприятливі наслідки поганого поводження з дітьми на результати в різних сферах. Зокрема, діти, які зазнали жорстокого поводження протягом 6 місяців, демонстрували:

- помітно більшу кількість інтерналізованих та екстерналізованих симптомів (екстерналізовані (гнів, ворожість, агресія, крадіжка, брехня) і інтерналізовані (печаль і тривога, що супроводжується часто тенденцією до відчуження));

- більше синдромальних психіатричних розладів, діагностованих клініцистами, порівняно з дітьми контрольної групи;

- демонстрували виражений дефіцит розвитку з нижчим вербальним, моторним і когнітивним IQ;

- підвищену кількість медичних симптомів, як було визначено під час стандартизованого медичного огляду.

Оскільки жорстоке поводження спричиняє міждоменний вплив на психічне здоров’я, розвиток нервової системи та фізіолого-соматичні системи, науковці припустили, що основний ефект жорстокого поводження полягає у фундаментальній зміні на рівні нейронних мереж, пов’язаних із регуляцією стресу та емоцій, включаючи кортикальний і лімбічний контури, а також вплив на нижчі регуляторні системи, включаючи гормон стресу та імунну систему. Порушення регуляції гормонів стресу та імунних медіаторів може, у свою чергу, повертати сигнали в мозок і сприяти подальшим змінам нервової структури та функції.

Джерело: acamh.onlinelibrary.wiley.com

Кiлькiсть переглядiв: 63

Коментарi